Ostrov Iturup. Kurilské ostrovy


 • Sezóna: Zima, Jaro, Léto, Podzim
 • Délka: 25 den / 24 nocí
 • Počet lidí: Min – 10, Max - 20
od 0 Kč
TERMÍNY
Terminy a ceny se tvoři individuálně , kontaktujte nás
ID: s.62

OSTROV ITURUP

Iturup je nejznámější ostrov z Kurislkých. Měří 203 km na délku a jeho šířka je od 5ti do 46ti kilometrů, plocha činí 3200 km čtverečních.

Ostrov má 20 sopek, některé z nich jsou aktivní.

Nejstarší archeologické nálezy a původní osady na Iturupu jsou z doby ranného neolitu, mezi nimi osada Jankito, nalezená významným ruským vědcem Jurijem Knorozovem (který mimo jiné dešifroval máyské písmo). 

Z hloubky země tryskají léčebné prameny, horká řeka vytéká z JEZERA KIPJAŠEVA.

ZÁLIV HITOKAPPU sledujeme přes pole plné staré vojenské techniky. Zakopané v zemi jsou tanky IS-2, bojové letouny MiG a mnohé další.

26. listopadu 1941 japonská císařská flotila šesti letadlových lodí «Akagi», «Kaga», «Sorju», «Chirju», «Shekaku», «Dzujkaku», na kterých se nacházelo 441 letadel opustila záliv Hitokappu ostrova Iturup a vydala na cestu po Tichém oceánu dlouhou 3500 mil, aby se v Pearl Harboru zúčastnila útoku na USA.

17. ledna 1960 v ZÁLIVU KASATKA ostrova Iturup ztroskotala nákladní loď Т-36, když vítr dosahoval rychlosti 60 m/s. Unášena proudem Kuroshio, plula loď bez rádiového spojení Tichým oceánem. Posádka 4 osob (velitel ml. seržant Aschat Ziganšin) zůstala s nedostatečnými zásobavi potravin a vody po dobu nejméně 49 dní. Až 7. března americká letadlová loď «USS Kearsarge CVS-33» našla člun 1000 mil severo-západně od ostrova Midway. Chlapci ukázali hrdinství, přežili
v zimě Pacifiku, a cestovali přes půl světa. Vrátili se na ostrov Iturup přes Atlantik taženi parníkem «Queen Mary».

01. července 1968 byl přinucen k přistání na letišti «Burevestnik» americký letoun Douglas DC-8 společnosti Seaboard World Airlines, let 253A. Letounu velel pan kapitán Joseph D. Tosolini. Na palubě letounu bylo 214 amerických vojáků, letěli do Vietnamu. (Dráha bývalého japonského letiště Burevestnik je jen 1200 metrů.) Nakonec vše dobře dopadlo, díky diplomatickému vyjednávání byl letoun propuštěn bez ztráty na životech.

Po Zrcadlové pláži zálivu po odlivu jezdí auta rychlostí 100-120 km/h. Kurilčané nazývají tento stlačený písek «kurilským asfaltem». 

VULKÁN АTSONUPURI je jedním z nejkrásnějších aktivních vulkánů, říkají mu «Fujiyama ostrova Iturup». Měří 1205 metrů. Na východ od vulkánu se nacházejí krásná jezera Lesozavodskoje a Dobroje. Na jih leží jezero Krasnoje.

ZÁLIV LVÍ tlama připomíná kruh, má oválný tvar 7 krát 9 km. Skalisté břehy zálivu jsou zřejmě pozůstatky dávné široké kaldery. Hloubka zálivu je 504 metrů. V ústí zálivu se tyčí krásná a jedinečná SKÁLA KÁMEN-LEV.

Krátce o cestě:
 • Počet lidí ve skupině – min. 10, max. 20
 • Trasa: Kurilsk – Bílé skaly – vulkán Baranského – Kurilsk – vulkán Bogdan Chmelnický – Kurilsk – Šíje Vetrovoe (Oceánská Strana) – vulkán Baranského – Kurilsk – vulkán Ivan Hrozný – Kurilsk – záliv Kosatka – vulkán Atsonupuri – Kurilsk
 • Děti: od 18 let
 • Južno-Sachalinsk, Ostrov Iturup, Kurilsk
 • Černé skály, Bílé skaly
 • Zátok Parusnaja, zátok Тоrnaja, Zátok Sentjabrskaja
 • Řeka Južnyj Čirip, рotok Severní Čirip, Limonitový vodopád, jezero Tichoe, vulkán Bogdan Chmelnický
 • Mys Konakova, potok Chvojny, mys Isoja, potok Kislyj, vulkán Baranského
 • Řeka Sernaja, potok Kudrjavyj, jezero Kapalnoje, hora Теbenkova, vulkán Mačecha, vulkán Drakon, 
  potok Lopastnoje, vulkán Ivan Hrozný, vulkán Ermak, jezero Čistoje, potok Trusčobnyj, obec Gorjačie Ključi
 • Záliv Kujbyševskij, mys Převalského, Zlatá zátoka, Podzimní zátoka, Oděsský záliv,  
  záliv Dobroje Načalo, osada Lesozavodskoje
 • Řeka Kujbyševka, záliv Kosatka, zrcadlová pláž, skála Čertovka, obce Burevestnik, Gornyj,
  řeka Gračevka, osada Jodnaja, jezero Dobroje, osada Lesozavodskoje
 • Vulkán Atsonupuri, záliv Lví tlama
Program » Plný
DEN 1.
Odlet z Prahy

do Južno-Sachalinsku. 

DEN 2.
Přílet do Južno-Sachalinsku

Přenocování v hotelu.

DEN 3.
Snídaně. Přelet do ostrova Iturup

Setkání a seznámení s průvodcem, ubytování, projednání programu pobytu. Přenocovaní v hotelu. 

DEN 4.
Snídaně. Přejezd autem Kurilsk – osada Rejdovo – Černé skály – Bílé skaly,

prohlídka zvláštních pemzových hor – přejezd do zátoky Parusnaja, výlet k vodopádu (je možné zajít za proud padající vody) – přejezd do zátoky Тоrnaja (v zátoce stojí čtyři skály, které se nazývají Čtyři bratři). Možnost rybaření. Systém paprskovitých průchodů do sousedních zátok, prohlídka malebných skal. Následující den přechod do zátoky Sentjabrskaja. Návrat do zátoky Parusnaja, návrat do Kurilsku. Přenocovaní v hotelu.

DNY 5-8.
4-denní výlet

Autem do Jankity, dále pěšky: řeka Južnyj Čirip – рotok Severní Čirip – Limonitový vodopád – jezero Tichoe – výstup na vulkán Bogdan Chmelnický – sestup k řece Južnyj Čirip – návrat do Kurilsku. Během výletu přenocovaní ve stanech. V Kurilsku přenocovaní v hotelu.

DNY 9-13.
5-denní výlet

Autem z Kurilska do osady Rejdovo – šíje Vetrovoe. Dále pěšky na oceánskou stranu, mys Konakova – potok Chvojnyj – mys Isoja – potok Kislyj, výstup na vulkán Baranského a poté sestup. Návrat do Kurilsku autem. Během výletu přenocovaní ve stanech. V Kurilsku přenocovaní v hotelu.

DNY 14-19.
6-denní výlet

Přejezd z Kurilska do GeoTEC, dále pěš- ky – řeka Sernaja – potok Kudrjavyj (nebo potok Hagornyj) – jezero Kapalnoje – hora Теbenkova – vulkán Mačecha – míjíme vulkán Drakon – podél potoka Lopastnoje – vulkán Ivan Hrozný – vulkán Ermak – jezero Čistoje – potok Trusčobnyj – obec Gorjačie Ključi – návrat autem do Kurilsku. Během výletu přenocovaní ve stanech. V Kurilsku přenocovaní v hotelu.

DNY 20-23.
4-denní výlet. Dvě skupiny:

první skupina pluje tam po moři, zpět v terénním voze. Druhá skupina jede tam v terénním voze a zpět pluje po moři.

 

První skupina – lodí po moři z Kurilska (Kitovogo) – záliv Kujbyševskij – mys Převalského – Zlatá zátoka – Podzimní zátoka – Oděsský záliv – záliv Dobroje Načalo – osada Lesozavodskoje.

 

Druha skupina v terénním voze: výjezd z Kurilska – řeka Kujbyševka – záliv Kosatka – zrcadlová pláž – skála Čertovka – obce Burevestnik, Gornyj –po oceánské straně řeka Gračevka – serpentýny –blata – osada Jodnaja – přejezd na ochotskou stranu – jezero Dobroje – osada Lesozavodskoje.


Setkaní skupin v osadě Lesozavodskoje. Výstup na vulkán Atsonupuri. Procházka mořem do zálivu Lví tlama. Návrat do Kurilsku podle skupinového rozvrhu.


Během výletu přenocovaní ve stanech. V Kurilsku přenocovaní v hotelu.

DEN 24.
Odlet s ostrova do Južno-Sachalinsku

Přenocování v hotelu.

DEN 25.
Odlet do Prahy

přes Moskvu.

Cena zahrnuje

Cena na vyžádání, program zájezdu může být změněn na požádání.

 • leteckou přepravu Praha – Južno-Sachalinsk – Praha vč.tax a letištních poplatků (cena letenky vychází z optimální knihovací třídy)
 • leteckou přepravu Južno-Sachalinsk – ostrov Iturup – Južno-Sachalinsk vč.tax a letištních poplatků (cena letenky vychází z optimální knihovací třídy)
 • ubytování v hotelu v Južno-Sachalinsku 2 noci se snídaní
 • ubytování v hotelu v Kurilsku 6 noci se snídaní
 • ubytování v průběhu výletu po trase – v turistických stanech – 15 noci
 • transfery letiště – hotel – letiště
 • vyřízení povolení pro pohyb na ostrově;
 • 3x denně jídlo po dobu 18ti dní
 • anglicky / rusky hovořící místní průvodce;
 • povolení pro pořizování fotografií.
 • vybavení (stany, vybavení k vaření na ohni, lékárnička)
 • vízová podpora
 • pojištěni proti úpadku CK
Cena nezahrnuje
 • fakultativní výlety
 • cestovní pojištění Allianz
 • poplatky za vyřízení víz do Ruska – 1 900 Kč
Program » Zkrácený program
Informace k zájezdu
Galerie
Recenze
Trasa na mapě
Objednat

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.