Ulan Ude. Burjatsko

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Náze v posvátného jeze ra Bajkal je pravděpodobně odvozen z jazyka Burjatů a znamená „moře“. Burjati žili na jeh o břez ích odjakživa. Te nto poznávací zájez d nabízí setkání s krásnou přírodou a rozmanitou kulturou těchto národů. Ubytování je zajištěno v hotelích a mini-hotelích (vše chny pokoje mají vlastní sociální zařízení). Zájez d je možné prodloužit o návštěvu Mongolska.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 10 dní
Pokračujte
Ulan Ude. Burjatsko

Hlavní město Republiky Burjatsko v rámci Ruské federace. Leží na Transsibiřské magistrále asi 100 km jihovýchodně od jezera Bajkal. Začíná zde Transmongolská magistrála spojující Ulan-ude s Ulánbátarem a Pekingem. Město bylo založeno v roce 1666 ruskými kozáky jako pevnost, později se stalo velkým centrem na obchodních cestách z Ruska do Číny a Mongolska. Najdeme zde několik muzeí, např. Etnografické muzeum národů (sbírka obsahuje historické nálezy z doby kmene Khunů včetně unikátní sbírky dřevěné architektury sibiřských lidí), Muzeum přírody, Muzeum buddhistických náboženských objektů.  Další památky jsou např. Odigitrievská katedrála ruské pravoslavné církve, první kamenná budova postavená ve městě nebo socha ve tvaru obří hlavy V.I.Lenina. 

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.