Severní Mongolsko a jezero Hubsugul

  • Lov a rybaření
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Tento rybářský výlet Vám přinese odpočinek a velké potěšení. Tajmen sibiřský (Hucho hucho taimen, česky nazýván také hlavatka) je druh dravé ryby dosahující váhy i více než 45 kg. V mongolských řekách dosahuje průměrný tajmen délky 80cm a váhy 4,5 kg. Ale každý týden se objeví exemplář přesahující délku 125 cm. Tajmen je agresivní ryba, která požírá vše, co se jí vejde do tlamy. Rybářské povolení platí pro řeky EGIJN-GOL (EG RIVER) A UURIJN-GOL (ÜÜR RIVER) v severní části Mongolska V REGIONU CHUBSUGUL. Obě řeky jsou rybářským snem.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 11 dní
Pokračujte
Severní Mongolsko a jezero Hubsugul

Severní část Mongolska je svěží a zelená, většina je pokryta vysokými horami, hustými lesy, křišťálově čistými jezery a řekami, často je nazývána domovem Tsaatanů (turkicky mluvících obyvatel), severských jelenů a šamanů. Tento región je bohatý divokou přírodou a rybami. Nejvíce charakteristickým rysem této části jsou , nedotčené jezero Hubsugul a slavné údolí Darkhad.

Tato část je také jednou z nejvíce přímé a aktuální konvergence (sbližování) starodávných šamanských a relativně modernějších buddhistických kultur Mongolska. Mimo to, na severu Mongolska doposud žijí lidé, potomci starodávných etnik: Uriankhai, Darkhad a Tsaatan, proslulých sobích jezdců.

Základní pamětihodnosti: nedotčené jezero Hubsugul, hory Khoridol Saridal, Národní park, legendární klášter Amarbajasgalant údolí Darkhad a jezera, starodávní Uuushig (jelení kameny).

Zábava: jezdectví, pěší turistika, výlety, rybaření, projížďka na kajaku, rafting, projížďka povozem s jakém, seznámení se životem a kulturou kočovníků, pozorování ptactva, jízda na Jeepu 4x4.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.