Uzbekistán

Zajezdy. Uzbekistán
Vyberte typ zájezdu
Vyberte sezónu
Náročnost
1 30
0 200 000
Odebrat filtr

Uzbekistán je kraj živený sluncem, kraj tepla a světla. Více než 300 dní v roce se zde můžete kochat jasnou slunečnou oblohu ve dne a sametovým, hvězdami posetým nebem v noci. V Uzbekistánu se sluneční teplo prolíná s vřelostí a pohostinností lidských duší, kdy každá buňka těla vnímá mohutnou synergii laskavosti a pohody. O pohostinnosti místních lidí již toho bylo řečeno hodně, ale co pro uzbecký dům znamená Host pochopíte teprve až budete sedět u dastarchanu, který hostitelé prostřeli na Vaši počest.

Příroda štědře obdarovala Uzbekistán úžasnou rozmanitostí krajiny: horké písky Kyzyl-Kumu vedle jezer ohromujících svěžestí a čistotou; neživé stepi, střídající se se zelenými oázami, kde je tak příjemné ve stínu vinic pochutnávat si na sladké medové dýni; jen tady je z rušné městské ulice vidět ve vzdáleném oparu šedavý hřbet Ťan-Šanu a horský vánek přináší do Taškentu nedotčenou horskou svěžest a chlad. Úrodná údolí s kvetoucími sady, nedozírná pole bílého zlata - bavlny, tisíce horských sajů, stékajících se do mohutných řečišť Amudarji a Syrdarji, starobylá města, z jejichž vysokých minaretů můžete uvidět jak zasněžené vrcholky hor, tak neživé písky – to vše je Uzbekistán.

Během své dlouhé historie země Uzbeků viděla ledacos: vzestup a pád mocných říší Alexandra Velikého, Čingischána i Amira Temura, ničivé války, vzestup vědeckého myšlení i budování mistrovských architektonických děl. Uzbekistán se často stával křižovatkou světů, kde se setkávaly různé kultury a civilizace: procházely tudy tisíce bohatých karavan, putujících po velké Hedvábné stezce, která spojovala Středomoří a Střední východ s Indií a Čínou. Podél životodárných tepen karavanových stezek rozkvétala stále další nová města, národní kuchyně vstřebávala ty nejlepší recepty zámořských pokrmů, o jejichž tajemství se ochotně dělili s místními projíždějící obchodníci.

Dnes je Uzbekistán moderní republikou s rozvinutou turistickou infrastrukturou. Každý si zde může dovolit rekreaci podle své kapsy - ať už v pětihvězdičkovém komfortním prvotřídním hotelu, nebo ve skromném národním domě, prožít vzrušující dobrodružství na džípech nebo při turistice v horách, dopřát si odpočinkovou dovolenou na pláži nebo aktivní túru po starobylých městech s nesčetnými památkami. Zveme Vás na návštěvu této pohostinné asijské země!

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Zájezd "Klasický Uzbekistán" dává možnost se připojit individuálně ke každé skupině, stačí si vybrat datum, které Vám vyhovuje. Nabízíme 2 verze klasické trasy - krátkou (6 dní) a dlouhou (9 dní). Na hlavní trase Taškent - Samarkand - Buchara jsou skupiny dohromady. Ve druhé delší trase je přidaná cesta do pohádkového městečka Chiva.
od 24 830 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 6 dní
Pokračujte

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.